ul. Skośna 36  +48 695 633 683   jchkwstarogard@gmail.com A A A  

Co to były za mocne święta !!!

sobota, 30-04-2022 | dodał: Ks. Wojciech Korzeniak


podziękowania

„Krople rosy sprawiają, że świat wokół kwitnie.

Modlitwa i bezinteresowna pomoc sprawiają,

że ludzie czynią świat lepszym niż był. ”

 

Piękno przeżywania Wielkiego Tygodnia rozpoczęło się od Niedzieli Palmowej. Serce się radowało, że tak wiele Rodzin przygotowało palmy. Naszą wielką wspólną radością było liczne uczestnictwo Parafian w procesji – zdjęcia mówią same za siebie. Bardzo dziękuję za staranne przygotowanie każdej palmy, nawet tej najmniejszej. Duże wrażenie na mnie i na Gościach, zrobiły te największe kompozycje palm, a tym bardziej, że wśród nich znalazły się te wykonane zgodnie z tradycją ludową naszego regionu. Patrząc na te duże i małe dzieła sztuki, wykonane z poświęceniem i miłością, które świadczyły o zaangażowaniu w życie naszego kościoła parafialnego i wspominając naszą wspólną modlitwę uwielbienia i celebracje – mogę z zachwytem śpiewać „Hosanna na wysokości”.

W Wielką Środę przygotowaliśmy naszą kaplicę w gronie oddanych Parafii osób, na przeżywanie uroczystości świątecznych. Bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie w dekorację wnętrza kaplicy: Państwu Marzenie i Andrzejowi Rostowskim za przygotowanie katafalku, Oli i Szymonowi Milewskim - za dekorację światłem. Dziękuję Ewelinie za obszycie materiałów. Za wysiłek i wsparcie dziękuję Mireli i Jarkowi, Pawłowi, Eli, Markowi, Marii, Marzenie i Krzysiowi i każdemu, kto pomagał, aby było pięknie. Dziękuję naszemu Parafianinowi Marcinowi Maszke i Zakładowi Pogrzebowemu „Juka”, za wypożyczenie trumny, która szczególnie w obliczu obecnej sytuacji politycznej za naszą wschodnią granicą, była tak wymowna i potrzebna, że nie trzeba było dodatkowych rekwizytów na ten czas.

Wielki Czwartek przeżyliśmy w naszym parafialnym Wieczerniku, dzieliliśmy się chlebem tak, jak uczynił to Pan Jezus podczas ostatniej wieczerzy. Chlebów było 110 i niestety zabrakło. To wspaniale, że zechcieliście przenieść namiastkę biblijnej tradycji do swoich domów. Dziękuję Gruzińskiej Piekarni za życzliwość, litościwe podejście do wystawienia rachunku za chleby, jak i za dary złożone dla naszej Parafii. Pamiętajcie, że ta najlepsza Piekarnia mieści się na Rynku w Starogardzie i pracują tam Chrześcijanie, którzy są naszymi Przyjaciółmi i sami też dzielą się sercem.

Wielki Piątek był dniem ciszy i modlitwy. Dziękuję każdemu Tobie, który trwałeś z brewiarzem w dłoni, byłeś na Adoracji i celebrowałeś Krzyż. Dziękuję za odśpiewane Gorzkie Żale, a Księdzu Zygmuntowi za poświęcenie i wytrwałe pełnienie służby w konfesjonale. Jak bardzo była to potrzebna spowiedź, pokazywała każda wyznaczona na nią godzina.

Wielka Sobota doprowadziła nas do Wigilii Paschalnej. Za wspólną celebrację bardzo dziękuję. Za zaangażowanie w nasze przeżywanie uroczystości dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, Jurkowi za przygotowanie liturgii, Ceremoniarzom, Lektorom i Ministrantom – za posługę. Dziękuję wszystkim czytającym i śpiewającym. Najbardziej i od serca dziękuję Marcinowi i Beacie za przygotowanie zespołu „Zacznij żyć”. Wasz przepiękny śpiew trafia nie tylko prosto do nieba, ale także daje namiastkę poczucia, jak może być w niebie. Wam wszystkim, moi Drodzy Parafianie, dziękuję za wspólny śpiew, za uczestnictwo w obrzędach i pobożne przeżywanie uroczystości, każdemu z osobna – „Bóg zapłać”. Dziękuję naszej Kwiaciarni za przepiękne kwiaty. Dziękuję za ufundowanie nowych świeczników. No i jeszcze raz muszę złożyć podziękowania Jurkowi za zdjęcia, dzięki którym mogliśmy się pochwalić całemu światu, jak było pięknie w naszej Parafii w czasie Wielkiego Tygodnia.

Niedziela Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny pokazały, ilu wiernych ma potrzebę modlitwy i bycia razem w naszej Parafii. Dzięki Bogu, że jesteście, że dajecie swoją obecnością nadzieję i wiarę, że życie duchowe naszej wspólnoty zmartwychwstaje razem z Jezusem.

Odprawiłem z Księdzem Zygmunt1em w Oktawie Wielkanocnej 34 Msze św., odbyło się 10 chrztów i jeden ślub. Wszystkie te uroczystości dopełniły nasze szczęście z bycia z Wami. Zmęczenie ogromne, ale za to jaka radość.

Dziękuję za obecność, za wspólną modlitwę, za życzliwe słowa i za składane ofiary, za dary, za wsparcie dla Ukrainy i Caritasu. Serdecznie dziękujemy za życzenia przesłane pocztą i SMS-em, za te składane osobiście i przez telefon.

Za wszelką serdeczność i okazane dobro, niech Pan Bóg Was błogosławi, a Matka Najświętsza wspiera.

 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM